Ilmailufoorumi

Ilmailufoorumi => Experimental => Foorumilaisten projektit => Aiheen aloitti: Tapani Honkanen - heinäkuu 08, 2024, 18:15:59

Otsikko: Henkilön etsintä
Kirjoitti: Tapani Honkanen - heinäkuu 08, 2024, 18:15:59
Foorumin loistopäivät lienevät takana, siis kirjoittavat ja lukevat yksilöt ovat harvenneet. Minä olen kadottanut Jouko Paajasen yhteystiedot. Hän asui viime vuosituhannella jossakin Jyväskylän seudulla. Silloiset lankapuhelinnumerot ei pelaa. Hän oli kiinnostunut VaryEzy koneen rakentamisesta. Onkohan homma päässyt alkua pidemmälle?
Otsikko: Vs: Henkilön etsintä
Kirjoitti: kopterikuski - heinäkuu 08, 2024, 20:06:26
Tästä on kyllä aikaa kun Paajasen kanssa Räyskälässä juttelin.  Hän oli sitä rakennellut aina silloin tällöin. Projekti venyi ja venyi ulkomaan työtehtävien vuoksi. Jossain vaiheessa vaimo oli päättänyt hieman siivota tallia ja kone oli viety kaatopaikalle kun ukko tuli ulkomailta.
Otsikko: Vs: Henkilön etsintä
Kirjoitti: Tapani Honkanen - heinäkuu 08, 2024, 20:43:03
Ei voi olla totta! Tyhmä vaimo. Olisi kärrännyt miehen kaatopaikalle ja myynyt projektin. Minä löysin Fonecta Gallerin kautta 7 Jouko Paajasen puhelinnumeroa. Muutama kuului samalle hlölle soitin kaikki. Kukaan ei ollut oikea. Onko oikea Jouko henkissä vielä? Asuuko missä? Korostin porilaisuuttani raumalaiselle tuolla "henkissä" ilmaisulla
Powered by SMFPacks Menu Editor Mod