Ilmailufoorumi

Kauppapaikka => Myydään => Aiheen aloitti: AeroCommander - lokakuu 06, 2015, 23:47:48

Otsikko: Mittareita ja muuta sälää ja aarretta...
Kirjoitti: AeroCommander - lokakuu 06, 2015, 23:47:48
Elikkä löytyis uusia mutta vanhoja ja kauan sitten tarkastettuja erilaisia mittareita, rekvisiitaksi..? Rallyen sivu-ja korkeusperäsin,tarkka malli ei juuri nyt tiedossa. Rallyen etupään peltejä, laskutelineitä(ehjiä ja rikkinäisiä) Potkureita seinälle,erilaisilla mutkilla.                                                 Auster/Taylorcraft mk1 OH-AUH vm,1942, kone Continental. Laite on jäänyt seisomaan -80 luvun alussa.                                                                        Auster/Taylorcraft mk1 OH-AUD c/n 136, neljäs mk1 joka valmistettu.  cirrus minor ?. Härveli seissyt purettuna kauan,meidän aikana ei ole ollut lentokunnossa. Tarkennuksena Austereihin= nämä ovat paljon työtä vaativia projekteja, joka ei kumminkaan tarkoita että ne on puoli ilmaisia..                              
E.Hildeen 0405474736
Otsikko: Vs: Mittareita ja muuta sälää ja aarretta...
Kirjoitti: Cruise - lokakuu 07, 2015, 13:04:18
Moro, onko sinulla jonkun näköistä hintalistaa mielessä? Esim, rallyen etupeltejä? tai esim koko kasa?
Otsikko: Vs: Mittareita ja muuta sälää ja aarretta...
Kirjoitti: AeroCommander - lokakuu 07, 2015, 21:16:28
Täytyy kaivaa ne esille, ja kattoo mitä kaikkia löytyy,sekä niiden kunto. Mahdoitko tarkoittaa "koko kasalla" Rallye osia vaiko "ihan" kaikkia osia ?
Otsikko: Vs: Mittareita ja muuta sälää ja aarretta...
Kirjoitti: AeroCommander - lokakuu 10, 2015, 20:10:32
Rallyyn löytyy etupään pellit (alapelti ja konepelti), laskutelineitä, niiden peltejä + paljon muuta ehjää ja ei niin 100% ehjää.
Powered by SMFPacks Menu Editor Mod