Ilmailufoorumi

Ilmailufoorumi => Yhdistystoiminta, kurssit ja tapahtumat => Aiheen aloitti: turska - toukokuu 31, 2010, 00:37:25

Otsikko: Moottorilennon SM-kilpailut 2010
Kirjoitti: turska - toukokuu 31, 2010, 00:37:25
Tervehdys :),

Kuopion Lentäjät ry järjestää Moottorilennon SM-kilpailut 06.-07.08.2010 Kuopion Letoasemalla (EFKU)  *0*

Kilpailun mainosjuliste: https://www.kuopionlentajat.fi/jasensivusto/asiakirjat/250.pdf (https://www.kuopionlentajat.fi/jasensivusto/asiakirjat/250.pdf)

Moottorilennon SM2010 kilpailukutsu: https://www.kuopionlentajat.fi/jasensivusto/asiakirjat/249.pdf (https://www.kuopionlentajat.fi/jasensivusto/asiakirjat/249.pdf)

Moottorilennon SM-säännöt 2010: http://www.kuopionlentajat.fi/SM2010.pdf (http://www.kuopionlentajat.fi/SM2010.pdf)

Moottorilennon kilpailutoiminta sopii niin UPL kuin PPL lentäjille sekä rallilennossa miehistön toiselta jäseneltä (tähystäjältä) ei vaadita lupakirjoja lainkaan.

SM-kilpailuun osallistuvilla tulee olle SIL:n myötämä FAI-lisenssi ja voimassa oleva SIL:n jäsenyys.

Lyhyt esitelmä Moottorilennon kilpailutoiminnasta: http://kuopionlentajat.fi/index.php/ralli.html (http://kuopionlentajat.fi/index.php/ralli.html)

Tervetuloa mukavan ja mielenkiintoisen lajin pariin!

Rissalassa tavataan  *0*


Ilmailuterveisin

Marko Turunen
puheenjohtaja
Kuopion Lentäjät ry
Otsikko: Vs: Moottorilennon SM-kilpailut 2010
Kirjoitti: turska - toukokuu 31, 2010, 17:31:43
Ja sitten suoraa linkkiä kilpailun ilmoittautumiseen: http://kuopionlentajat.fi/index.php/rallilento.html (http://kuopionlentajat.fi/index.php/rallilento.html)

Löytyy myös kuopionlentajat.fi internet sivuilta

mtu
Otsikko: Vs: Moottorilennon SM-kilpailut 2010
Kirjoitti: pimattil - toukokuu 31, 2010, 19:36:15
Logot miellyttävät ainakin omaa silmääni. (bisselle)
Powered by SMFPacks Menu Editor Mod